הועד המקומי

מידע שימושי • 22/2/2018 כניסות

מהו ועד מקומי?
ועד מקומי הוא חלק ממערכת שלטונית במרחב הכפרי המנהולת באמצעות מועצות אזוריות
מעמדו המשפטי של הועד המקומי מעוגן בצו המועצות האזוריות.


מטרות וסמכויות
מטרתו של הועד המקומי היא לספק שרותים מוניצפאליים לתושבי המושב. שירותים מוניצפאליים יכולים להינתן לתושבים רק על ידי המועצה האזורית או על ידי הועד המקומי בהתאם לסמכויות שהמועצה הזורית מאצילה עליו. גם הועד המקומי וגם המועצה האזורית ציריכים לפעול על פי חוק ובהתאם לצו המועצות האזוריות.


חזון ויעדים של ועד מקומי כפר רות

הועד המקומי הקיים שם לו למטרה את המשך תנופת העשייה, אשר אפיינו את המושב בשנים האחרונות.
והוצאה לפועל של תוכניות עבודה אשר תוכננו בשנים האחרונות.
הועד המקומי רואה בחיי הקהילה ושיתוף התושבים במגוון תחומי העשייה והפעילות חלק בסיסי חשוב ומשמעותי ביותר להתפתחות בניית קהילה בריאה ומובילה
.
הוועד המקומי רואה בחשיבות עליונה ומשקיע בשירות ומתן מענה לתושב ומתן מענה מהיר בכל נושא מוניצפאלי במוש ואל מול מוסדות המועצה האזורית.
לשם כך מעסיק הועד המקומי מזכיר אשר מתפקידו להוציא אל הפועל וליישם את מדיניות הוועד אל מול התושבים ומוסדות השלטון הרלוונטים.
כאן המקום לציין כי משרת מזכיר ועד מקומי, היה ייחודי ביישובי המועצה, אולם בשנים האחרונות יותר יישובים רואים את הצורך ומיישמים זאת אצלם.


חברי הוועד המקומי:

רואי אליהו
יושב ראש הוועד המקומי.
בן 40, נשוי ואב לשתי בנות. מתגורר בכפר רות. עוסק בתחום אפיון אתרי מכירות.
ה'אני מאמין' אשר מנחה את רואי בעשייה הוא תרומה למושב ופיתוח חיי קהילה.

איתי גבעון
חבר ועד, בן 44, נשוי לרוית ואב לשלוש בנות. מתגורר בכפר רות משנת ייסוד המושב, 1977, הוריו הם מגרעין המקימים. כשעלו לקרקע איתי היה הילד הגדול במושב, בן 4. מעולם לא עזב את כפר רות, והמשיך להתגורר בו גם בתקופות שבהן למד. את ילדותו הוא זוכר באווירה כפרית, חופשייה ומאושרת: ילדי שדות, הווי של מושב, יחד ציינו חגים, מסיבות ואירועים משמחים.
איתי בוגר תואר ראשון במשפטים ו- B.Sc.B.Sc. במנהל עסקים. מגשר מוסמך בהכשרתו. עומד בראש משרד עורכי דין בירושלים העוסק בנזקי גוף ורשלנות רפואית.
מכהן כחבר בוועד המקומי של המושב מתוך תחושת שליחות 'לעשות טוב' למקום ולתושבים, ולתרום במה שאפשר. החזון המנחה אותו הוא פיתוח היישוב ומציאת פתרון דיור לבני דור ההמשך במושב, לצד טיפוח תרבות, חברה, תשתיות וגינון במושב.

יניר עוזי
חבר ועד, בן 36, נשוי, מתגורר בכפר רות. בעיסוקו עוזר מנהל מוצר בבית תוכנה. במסגרת הוועד אחראי יניר על הביטחון, על טקסים ומשמש נציג בוועדת ביטחון מועצתית.

אורי מיכאלי
חבר ועד, בן 36, נשוי ואב לשניים.
עצמאי, מתגורר בתל אביב.

שושנה כהן
חברת ועד.

דביר רמתי
מזכיר הוועד המקומי, בן 41, נשוי ואב לשלושה. דור שלישי למשפחה המתגוררת ביישוב כרם בן שמן, התחנך וגדל בכפר הנוער בן שמן.
דביר עוסק בחיים הציבוריים זה כעשרים שנה, מתוכן כשבע שנים בתפקידו הנוכחי, בו הוא אחראי ואמון על יישום מדיניות הוועד והחלטותיו, ומתן מענה על מגוון הצרכים המוניציפאליים של התושבים והמושב תוך שיתוף פעולה והפעלת הגורמים הרלוונטים במועצה האזורית.
האג'נדה שמקדמים דביר והוועד המקומי היא כי התושב תמיד עומד במרכז, והוא בבחינת לקוח שצריך להעניק לו את השירות המיטבי.
מאז נכנס דביר לתפקידו, חלה מהפכה במושב במגוון תחומי הפעילות והעשייה תוך שילוב התושבים.
יצאו אל הפועל מיזמים רבים בתחומי הפעילות הרבים כגון: איכות סביבה, תרבות וקהילה, שמירה וביטחון, חינוך, פיתוח ופרוייקטים.